blog

Responsywność i czytelność strony — czy ma znaczenie w odniesieniu do SEO?

W dzisiejszych czasach budowanie funkcjonalnych serwisów internetowych to podstawa. Aby zbudować naprawdę dobrze działające strony internetowe, wystarczy wykorzystać odpowiednie systemy CMS, a także zainwestować w usługi SEO i pozycjonowania. To gwarancja szybkiego osiągnięcia sukcesu, wypromowania marki oraz zdobycia potencjalnych klientów, co przełoży się na zyski, np. sklepu www.

Responsywna strona internetowa – co to takiego?

Już na etapie tworzenia stron internetowych warto wziąć pod uwagę fakt, aby serwis był responsywny, czyli zoptymalizowany pod kątem funkcjonowania na różnych urządzeniach. Oznacza to, że sklep www lub blog firmowy otworzy się zarówno na komputerze stacjonarnym, tablecie czy smartfonie, dopasowując się do wielkości okna, jak i możliwości urządzenia. Dzięki temu użytkownicy chętniej wchodzą na stronę wybranego serwisu. Im przyjaźniejszy interfejs, tym więcej wyświetleń strony, a więc i zyski, np. ze sprzedaży towarów.

Strony dobrze zoptymalizowane pod kątem responsywności są znacznie bardziej przejrzyste i często lepiej wypozycjonowane w wyszukiwarkach Google. Ogólni rzecz biorąc, naprawdę warto inwestować w responsywny design, który przyciąga potencjalnych odbiorców oraz znacznie ułatwia korzystanie z zasobów serwisu internetowego. Z perspektywy użytkownika, responsywność jest ogromną zaletą: przekłada się na prostą nawigację na stronie, a także rozkład treści, który będzie wygodny w odczytywaniu. Dynamiczne strony automatycznie wykrywają zmianę urządzenia, na którym wyświetlana jest strona internetowa, a następnie dopasują design strony do możliwości sprzętu. Podsumowując: zarówno sklepy internetowe, jak i firmowe strony www powinny być obecnie zoptymalizowane tak, aby wyświetlać się w odpowiedniej wersji praktycznie na każdym urządzeniu – komputerze, smarfonie czy nawet tablecie.

Optymalizacja SEO a responsywność strony www – co warto wiedzieć na ten temat?

Zanim poznasz najważniejsze atuty zbudowania responsywnej strony internetowej w odniesieniu do pozycjonowania i SEO, koniecznie poznaj definicję tego zagadnienia. SEO, czyli inaczej Search Engine Optimization to czynności, które są podejmowane w celu wypracowania lepszej pozycji strony www w wyszukiwarkach Google. Strategia marketingowa obejmująca podstawowe zasady SEO pomaga poprawić widoczność witryny internetowej, a także umożliwia wypromowanie produktów, np. w sklepie internetowym.

Jeśli chodzi o kwestie optymalizacji serwisów www w zakresie SEO, warto zaznaczyć, że responsywność stron jest pozytywnie odbierana głównie przez wyszukiwarki internetowe. Najistotniejsze atuty budowania responsywnych stron www, to:

  • faworyzowanie witryn w wynikach wyszukiwania – im lepiej zoptymalizowany serwis, tym większa szansa na uzyskanie wyższych pozycji w Google,
  • strona responsywna może zostać uznana za użyteczną przez Google, dzięki czemu będzie widoczna wyżej w wynikach wyszukiwania,
  • łatwiejsze linkowanie do responsywnej strony internetowej – im wygodniej witryna wyświetla się na poszczególnych urządzeniach, tym lepiej działają linki prowadzące bezpośrednio do serwisu,
  • krótszy czas ładowania, co przekłada się na lepsze efekty wprowadzanych działań SEO.

W kwestii pozycjonowania responsywnych stron internetowych, warto też przeczytać wpis blogowy.

  • Szukasz dodatkowych informacji?

    Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Agencja Interaktywna Estinet - Warszawa

Pozycjonowanie stron www Warszawa, audyty SEO stron www, obsługa stron www


ESTINET

ul. Jana Kazimierza 64/187
01-248 Warszawa


tel. 505 427 506
kontakt@estinet.pl