blog

Odwirusowywanie stron internetowych

Masz własnego bloga, stronę wizytówkę, a może obszerny sklep internetowy? Niezależnie od formy prowadzonego serwisu internetowego – zawsze może dojść do zainfekowania portalu. Często zdarza się, że wirusy w serwisie pojawiają się przez brak aktualizacji oprogramowania lub po prostu słabe zabezpieczenia. Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak działamy w zakresie odwirusowywania stron internetowych.

Usługi odwirusowywania stron www – na czym to polega?

Proces odwirusowywania stron internetowych polega przede wszystkim na oczyszczeniu witryny i serwera plików z zainfekowanego skryptu oraz dokumentów. Portale internetowe bazujące na systemach CMS mogą zostać zainfekowane praktycznie zawsze. Cyberprzestępcy mają ogromne możliwości włamania na stronę internetową. 

Na szczęście można się przed tym skutecznie chronić oraz sprawnie wyczyścić portal z wirusów. W tym celu warto skontaktować się z nami i skorzystać ze wsparcia w zakresie:

  • przeprowadzenia audytu bezpieczeństwa na stronie internetowej – dzięki temu ustalimy koszty działania i metody przywrócenia serwisu do sprawności,
  • tworzenie kopii zapasowych portalu,
  • przywracanie witryny z kopii zapasowej – o ile to konieczne,
  • oczyszczanie zawirusowanych stron internetowych poprzez usunięcie złośliwego kodu lub skryptów,
  • aktualizacja wtyczek i dodatków na stronie,
  • odblokowanie domeny w przeglądarkach internetowych – wysyłka prośby o ponowną weryfikację bezpieczeństwa po odwirusowaniu.

Po wykonanych działaniach polegających na odwirusowywaniu stron internetowych każdy klient otrzymuje kompletny raport wraz z wypisem działań, które zostały zrealizowane. Warto jednak pamiętać, że wirus na stronie może pojawić się zawsze. Aby mieć pewność, że takie sytuacje będą mieć miejsce jak najrzadziej, warto zainwestować w dobre zabezpieczenia na stronie – tym też możemy się zająć!

Skąd biorą się wirusy na stronach internetowych?

Wirusy na stronach internetowych pojawiają się w różnych sytuacjach. Przyczyną może być: nieaktualne oprogramowanie, brak zaktualizowanych wtyczek, słabe zabezpieczenia i hasła dostępu, wszelkie luki w kodzie strony. Eliminacja przyczyn pojawiania się złośliwego oprogramowania na stronie to dobry sposób, aby zabezpieczyć swój serwis. 

Wystarczy zadbać o aktualizacje i poprawność funkcjonowania wszystkich rozszerzeń na stronie. Z naszym wsparciem nie tylko pozbędziesz się wirusów, ale także dobrze zabezpieczysz portal blogowy lub działalność e-commerce.

Jak zorientować się, że strona została zainfekowana?

Zastanawiasz się, w jaki sposób wykryć, że na stronie internetowej są wirusy? Objawów jest kilka. Podczas zainfekowania strony wirusem typu malware następuje zagnieżdżenie się linków odsyłających oraz wstawianie losowych reklam na portalu. To często dotyczy nielegalnych treści.

O zainfekowaniu swojego portalu dowiesz się także po wpisaniu adresu do przeglądarki internetowej. Najczęściej wyświetlony zostanie monit „Strona zgłoszona jako dokonująca ataków” lub „Strona, którą chcesz otworzyć, jest potencjalnie niebezpieczna”. Komunikaty są różne, ale wszystkie wskazują na spore ryzyko związane z wejściem na stronę internetową.

Zainfekowanie strony to spore ryzyko dla działań SEO. Twój serwis może całkowicie zniknąć z wyników wyszukiwania w Google, kiedy algorytmy wykryją jakiekolwiek nieprawidłowości. 

  • Szukasz dodatkowych informacji?

    Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Agencja Interaktywna Estinet - Warszawa

Pozycjonowanie stron www Warszawa, audyty SEO stron www, obsługa stron www


ESTINET

ul. Jana Kazimierza 64/187
01-248 Warszawa


tel. 505 427 506
kontakt@estinet.pl