blog

Pozycjonowanie: czym są dane strukturalne?

Dane strukturalne to sposób dodawania metadanych do stron internetowych, aby pomóc wyszukiwarkom w ich indeksowaniu i lepszym zrozumieniu.

Języki znaczników danych strukturalnych są zaprojektowane dla określonych typów treści, takich jak wydarzenia, produkty, recenzje lub osoby.

Informacje dostarczane przez znaczniki danych strukturalnych mogą być następnie wykorzystywane zarówno przez ludzi, jak i maszyny do takich rzeczy, jak indeksowanie w wyszukiwarkach, filtrowanie treści w witrynach z wiadomościami lub witrynach e-commerce, generowanie dynamicznych wykresów lub map na podstawie współrzędnych geograficznych (np. tweety z geokodowaniem) oraz dostarczanie bardziej trafnych informacji w wynikach wyszukiwania.

Jak zaimplementować Schema.org w witrynie WordPress

Schema.org to wspólne przedsięwzięcie mające na celu stworzenie schematu znaczników stron internetowych, który dostarcza wyszukiwarkom niezbędnych informacji w postaci uporządkowanych danych.

Schema.org można zaimplementować w witrynie WordPress za pomocą wtyczek, które są dostępne za darmo. Te wtyczki dodadzą znaczniki schematu do Twojej witryny i uczynią ją przyjazną dla wyszukiwarek.

Schemat w praktyce – wykorzystanie Rich Snippets w systemach CMS takich jak Drupal czy WordPress

Rich snippets API to nowy sposób dostarczania potencjalnym klientom informacji o produktach, takich jak cena i dostępność, podczas wyszukiwania online.

Interfejs API opisów rozszerzonych zapewnia webmasterom ustandaryzowany format wyświetlania uporządkowanych danych we fragmentach wyników wyszukiwania. Ten ustandaryzowany format ułatwia użytkownikom szybką ocenę trafności wyników wyszukiwania.

Korzystając z interfejsu Rich snippets API, możesz kontrolować sposób wyświetlania informacji we fragmencie. Możesz również wyświetlać różne typy danych we fragmencie, w zależności od tego, co najlepiej odpowiada potrzebom Twoich klientów.

Podsumowując, przyszłość SEO i treści interaktywnych będzie oparta na Schema.org. Wynika to z faktu, że Schema.org pomoże programistom internetowym w tworzeniu fragmentów bogatych z dużą ilością danych z danej strony internetowej, co z kolei pomoże stronom internetowym lepiej pozycjonować się w SERPS.

  • Szukasz dodatkowych informacji?

    Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Agencja Interaktywna Estinet - Warszawa

Pozycjonowanie stron www Warszawa, audyty SEO stron www, obsługa stron www


ESTINET

ul. Jana Kazimierza 64/187
01-248 Warszawa


tel. 505 427 506
kontakt@estinet.pl