blog

Pozycjonowanie witryn – Jak można wspomagać agencję SEO, która pozycjonuje naszą witrynę? Sprawdź do działania!

Pozycjonowanie strony internetowej to bardzo mozolny proces, który często się nam dłuży. Z takim uczuciem mamy często do czynienia gdy zlecamy pozycjonowanie agencji SEO i oczekujemy na jak najszybsze wyniki. Możemy jednak na wiele sposobów wspomagać proces pozycjonowania i odciążać agencję oraz ułatwić jej pracę. W tym tekście podpowiadamy zatem, co możemy zrobić, nie będąc specjalistami SEO, aby przyspieszyć pozycjonowanie naszej strony internetowej przez agencję.

Przede wszystkim porozmawiaj z agencją

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać i od którego powinniśmy rozpocząć wspomaganie pozycjonowania, jest to porozmawianie z agencją SEO. Nigdy nie powinniśmy wdrażać żadnych czynności pozycjonujących bez porozumienia ze specjalistami, którzy zajmują się naszą witryną. W ten sposób możemy zaszkodzić naszej stronie, a nawet spowolnić proces pozycjonowania. Warto zatem skontaktować się z doradcą klienta lub osobą kontaktową i zaproponować chęć pomocy. Agencje SEO bardzo często będą pozytywnie nastawione na takie inicjatywy, gdyż szybciej przeprowadzą cały proces pozycjonowania i będą mogły skupić się na najważniejszych kwestiach. Specjaliści SEO podpowiedzą nam również, jakie metody i działania możemy wdrażać, a także jak powinniśmy je wykonywać.

Dodawanie jakościowego contentu na witrynę

Jedną z najlepszych metod wspomagania pozycjonowania strony internetowej jest dodawanie wartościowego contentu na naszą stronę internetową. Jest to jeden z najważniejszych czynników rankingowych, który w duży sposób wpływa na pozycję witryny w wyszukiwarce Google. Agencje SEO bardzo często muszą poświęcać sporo zasobów i czasu na tworzenie contentu oraz jego publikacja. Wbrew pozorom tworzenie jakościowych treści dostosowanych pod kątem SEO nie jest zbyt trudne i możemy robić to w podstawowym zakresie nawet jeśli nie znamy się na pozycjonowaniu witryn. Treści możemy pisać samodzielnie lub możemy pozyskiwać je, kupując teksty od copywriterów. Możemy również regularnie publikować treści na naszej stronie, aby podnieść współczynnik regularnych publikacji i aktualizacji contentu, co również pozytywnie wpłynie na nasz serwis. Dodawanie jakichkolwiek treści, które są dobrej jakości na naszą witrynę, będzie pomagało pozycjonować serwis.

Dla agencji SEO często jest to problematyczny element, gdyż jest żmudny w wykonywaniu i wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. Jeśli odciążymy agencję w tym względzie, specjaliści będą mogli skupić się jedynie na najbardziej złożonych treściach zoptymalizowanych pod kątem SEO w zaawansowany sposób lub wcale nie będą musiały zajmować się publikacją contentu. Będą mogły wtedy działać na innych polach znacznie wydajniej – zajmując się np. kwestiami technicznymi, którymi my z kolei nie bylibyśmy w stanie się zająć sami.

Pozyskiwanie linków zwrotnych

Drugim bardzo ciekawym sposobem na wspomożenie pracy agencji SEO jest pozyskiwanie linków zwrotnych do witryny. Jest to również bardzo ważny czynnik rankingowy, który zajmuje duże ilości czasu i uwagi. Pozyskiwanie linków zwrotnych przynajmniej w podstawowym zakresie może znacznie odciążyć agencję SEO, która również będzie mogła zająć się innymi bardziej skomplikowanymi pracami nad witryną.

Linki możemy pozyskiwać na różne sposoby. O konkretnych zapewne powiedzą nam pracownicy agencji, ale będą to z pewnością linki pozyskiwane z for internetowych, profili w social mediach czy stron internetowych. Linkowanie zwrotne możemy pozyskiwać np. z YouTube, komentarzy na blogach czy serwisów z możliwością komentowania. Dużo bardziej zaawansowaną formą pozyskiwania linkowania zwrotnego jest wyszukiwanie możliwości publikacji artykułów sponsorowanych. W sieci istnieje wiele serwisów, które umożliwiają w zamian za opłatą umieszczenie artykułów wraz z linkiem do naszej witryny. Jeśli zatem posiadamy budżet, możemy wyszukiwać takie serwisy i uzgadniać publikację artykułów sponsorowanych, w których będziemy umieszczać linki do naszej witryny.

Sprowadzanie ruchu na naszą stronę

Bardzo pomocną czynnością przy pozycjonowaniu strony internetowej, która jest niedoceniana, jest sprowadzenie ruchu na naszą witrynę internetową. Wiele osób nie zwraca uwagi na ten element, sądząc, że nie ma to większego znaczenia w procesie pozycjonowania. Jest to jednak ważne działanie, które zwiększa bezpośrednio statystyki wejść na naszą stronę internetową, a także pomaga pozyskiwać stałych czytelników, którzy będą powracali w przyszłości na naszą witrynę i budowali jej renomę.

Ruch na naszą pozycjonowaną stronę internetową możemy pozyskiwać na wiele sposobów. Przede wszystkim możemy przekierowywać go z innych naszych stron internetowych i kanałów w mediach społecznościowych. Możemy również promować naszą witrynę lub projekt na forach tematycznych czy na grupach w social mediach. Możemy rozpocząć prowadzenie kanałów w mediach społecznościowych lub wykonywać marketing szeptany i content marketing.

Zdobycie większych funduszy

Jednym z kluczowych elementów pozycjonowania, który wpływa na jego szybkość, jest budżet, jakim dysponujemy. Bardzo często to właśnie on jest głównym powodem ograniczenia szybkości pozycjonowania. Jeśli zatem chcemy wspomagać proces pozycjonowania naszej strony internetowej, dobrym pomysłem jest zdobycie dodatkowych funduszy na szerszy zakres pozycjonowania. Agencja SEO z pewnością ucieszy się jeśli otrzyma większe wynagrodzenie z naszej strony. Rozszerzając usługę pozycjonowania, agencja będzie mogła skupiać się bardziej nad naszą witrynę i poświęcać jej więcej czasu.

Ten sposób wspomagania pozycjonowania naszej witryny, warto rozważyć zwłaszcza jeśli nie znamy się na digital marketingu czy SEO. W większości przypadków znacznie lepszym pomysłem będzie zdobycie środków na pozycjonowanie aniżeli samodzielne wykonywanie wyżej wymienionych czynności. Jeśli zatem posiadamy czas i możliwości, możemy zająć się optymalizacją procesu sprzedażowego, dodatkowymi pracami zarobkowymi czy innym pozyskiwaniem funduszy na rozwój naszego projektu.

  • Szukasz dodatkowych informacji?

    Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Agencja Interaktywna Estinet - Warszawa

Pozycjonowanie stron www Warszawa, audyty SEO stron www, obsługa stron www


ESTINET

ul. Jana Kazimierza 64/187
01-248 Warszawa


tel. 505 427 506
kontakt@estinet.pl