blog

Pozycjonowanie stron www – przegląd najlepszych narzędzi dla pozycjonerów SEO

Śledzenie działań konkurencji w celu zoptymalizowania technicznego strony internetowej wraz z doborem słów kluczowych niesie ze sobą konieczność dokładnych czynności pod dużą presją czasu. Profesjonalne wykonanie zabiegów usprawniających prowadzenie strony umożliwią nam narzędzia SEO. Jest ich na tyle dużo, że można je wypróbowywać zamiennie, dzięki czemu jesteśmy w stanie stworzyć swój osobisty ranking najlepiej sprawdzających się aplikacji. Jedne można wykorzystywać bardzo rzadko, inne są nam do pozycjonowania stron www niezbędne właściwie codziennie. Specjaliści grupy estinet.pl przedstawiają zatem swój subiektywny ranking najlepszych narzędzi SEO, stosowanych w działaniach zawodowych. Ranking ten ułożony jest losowo. Każde z wymienionych narzędzi wnosi pozytywny wydźwięk do naszej pracy i sprawia, że staje się ona przyjemnością, a nie żmudnym obowiązkiem.

SENUTO

Narzędzie to pozwala na połączenie trzech funkcji – stworzenia bazy słów kluczowych, monitorowania pozycji oraz procesów analitycznych pod kątem widoczności serwisów w wyszukiwarkach. Kondycja domeny po wpisaniu danych widoczna jest niemal automatycznie. Słowa kluczowe prezentowane są w formie wykresów, widzimy dokładnie ich ilość. Operować możemy wybranymi granicami czasowymi. Jedna fraza może być zaczątkiem do znalezienia kolejnych. Wyniki są szczegółowo sortowane i filtrowane. Senuto sprawdza się niezawodnie, gdy:

  • chcemy przeanalizować słowa, pytania mające wpływ na zakres tematyczny podstron naszego serwisu
  • chcemy dokonać analizy strony konkurencyjnej, słowa kluczowe wyświetlają się wspólnie, widzimy też szczegóły, jakich nie ma na naszej stronie, a które konkurencyjną witrynę windują w rankingach wyników wyszukiwarek
  • chcemy za pomocą kilku kliknięć zdobyć wszelkie niezbędne informacje do poprawy jakości naszego contentu.

Senuto należy do grupy narzędzi płatnych, ale można je wypróbować bezpłatnie przez 2 tygodnie.

SEMSTORM

W trybie pracy bardzo przypomina Senuto. Poddaje badaniu aktualny stan widoczności strony. Słowa kluczowe podpiąć można pod wybrane lokalizacje, mogą one dotyczyć najmniejszych miejscowości. Funkcja “suggester” wyszuka słowa kluczowe z odpowiednim nasyceniem treści bez konieczności stosowania ręcznych poszukiwań w sieci. Po umieszczeniu adresu strony dostajemy komunikat o słowach kluczowych, a stopień ich konkurencyjności jest automatycznie oceniany. Można przyjrzeć się też tzw. “blokowi konkurentów” – co daje szybkie porównanie tego, co mają inni, a czego nam w kwestii SEO brakuje.

Semstorm również należy do narzędzi płatnych, ale bezpłatnie można je zastosować przez 2 tygodnie.

SURFERSEO

Niezwykle efektywne narzędzie do pozycjonowania. Po umieszczeniu wybranej frazy kluczowej algorytm poddaje filtracji fragmenty strony odpowiedzialne za ranking tworzony w oparciu o konkretne hasło. Dane prezentowane w tabelkach, jako listy i wykresy. Szczegóły techniczne zależne są od otrzymywanej pozycji w wynikach wyszukiwarki. Ocenie zostają poddane takie szczegóły, jak długość treści, nasycenie frazami oraz ilość podtytułów w treści. Porady systemowe ukazują błędy, których trzeba omijać w drodze na szczyty wyników wyszukiwania.

SURFER można wypróbować bezpłatnie przez tydzień, opłata wynosi 1 dolar.

AHREFS

Idealna aplikacja do analizowania profili linkowych. Filtruje całe domeny, ale także drobniejsze podstrony z podlinkowanymi fragmentami treści. Profile linkowe badać możemy na swojej stronie oraz na stronie konkurencyjnej. Mamy tu do czynienia z jednym z najszybszych crawlerów linków, więc informacje pozyskiwane za pomocą tego narzędzia są zawsze najaktualniejsze.

Ahrefs możemy wypróbować bezpłatnie przez tydzień. Cena – 7 dolarów.

GOOGLE ANALYTICS

Najpopularniejsze od lat narzędzie do pozycjonowania SEO. Z jego pomocą bada się stopień ruchu na stronie. Umożliwia to kod śledzący. Można zauważyć nawet pojedyncze wejścia, wraz ze ścieżkami odkrywania kolejnych podstron. Kod śledzący działa równomiernie do czasu odwiedzin. Swoją popularność Google Analytics zawdzięcza swojemu w pełni darmowemu charakterowi.

  • Szukasz dodatkowych informacji?

    Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Agencja Interaktywna Estinet - Warszawa

Pozycjonowanie stron www Warszawa, audyty SEO stron www, obsługa stron www


ESTINET

ul. Jana Kazimierza 64/187
01-248 Warszawa


tel. 505 427 506
kontakt@estinet.pl