blog

Narzędzia dla pozycjonerów SEO – przegląd 2.

GOOGLE SEARCH CONSOLE

Kolejne, darmowe narzędzie z rodziny Google. To najlepsze narzędzie do nauki pozycjonowania od podstaw, polecane wszystkim, którzy dopiero startują w tej branży. Dzięki niemu możemy przeanalizować np.:

 • ilość kliknięć na stronie
 • ilość wyświetleń pozyskanych w wynikach organicznych
 • ilość linków zewnętrznych i wewnętrznych
 • stan techniczny strony wraz z podstronami
 • ilość linków przychodzących, których nie chcemy otrzymywać, na nasze życzenie mogą one zostać skasowane

ASPS – Automatyczne Sprawdzanie Pozycji Strony

Z jego pomocą monitorujemy pozycję witryny, opierając się na wcześniej dobranych słowach kluczowych. Skorzystać można z pakietów podstawowych lub rozszerzonych. Monitorowanie może opierać się na liczbie fraz od 5 do 500. Konfiguracje mogą się odbywać na wiele sposobów. Z tym narzędziem możemy:

 • sprawdzić pozycję w wyszukiwarkach mobilnych
 • doliczyć reklamy wraz z wiadomościami
 • -wesprzeć się mapami Google podczas monitorowania
 • sprawdzić wyniki o dowolnie wybranej porze
 • przypisać witrynie określonego klienta i grono odbiorców (praktyczne zastosowanie w sytuacji, gdy każdego dnia obsługujemy wiele stron)

Darmowy pakiet programu daje do wykorzystania 5 fraz.

PAGE SPEED INSIGHTS

Aplikacja bezpłatna. Jej zadaniem jest analiza szybkości wczytywania się strony. Doskonała dla urządzeń mobilnych. Skala oceny wynosi od 1 do 100 jednostek. Można odczytać czas wyświetlania się poszczególnych treści. Poprawa jakości następuje szybko, jeśli dokładnie wykorzystamy udzielane nam wskazówki.

SCREAMING FROG SEO SPIDER

Z jego pomocą analizujemy wszystkie czynniki on – site. Analizie poddawane zostaję meta tagi i meta tytuły, a także nagłówki. Darmowa wersja może poddać filtracji nawet 500 adresów. W przypadku mniejszych stron jest to doskonałe rozwiązanie. Przy pracach pozycjonerskich dla większych portali lepiej kupić pełną wersję programu. Polecany szczególnie do obsługi sklepów internetowych.

SITEBULB

Płatna aplikacja do analizowania wartości on – site, a także szybkości wczytywania się witryny wraz z praktycznym stosowaniem przy korzystaniu z urządzeń przenośnych. Aplikacja ta ma najprzystępniejszy ze wszystkich interfejs. Przygotowane raporty w formie wykresów i graficznych aplikacji można od razu pokazywać zleceniodawcom. Program ten łatwo się integruje z Google Search Console i innymi narzędziami z tej rodziny, dzięki czemu otrzymywane raporty są pełniejsze i dokładniejsze pod kątem treści.

Mamy nadzieję, że zaprezentowane powyżej narzędzia do pozycjonowania SEO pozwolą Wam jeszcze szerzej poznać tajniki naszej branży i zachęcą do poszukiwań optymalnych rozwiązań technicznych na własną rękę. Z naszymi sugestiami nie powinno to być trudne. Przygotowany ranking jest wstępem do dalszych prezentacji, w których każde z narzędzi zostanie dokładnie przeanalizowane przez naszych specjalistów. Liczymy na to, że poszerzona wiedza jeszcze bardziej zachęci Was do podjęcia długofalowej współpracy z naszą profesjonalną grupą!

 • Szukasz dodatkowych informacji?

  Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Agencja Interaktywna Estinet - Warszawa

Pozycjonowanie stron www Warszawa, audyty SEO stron www, obsługa stron www


ESTINET

ul. Jana Kazimierza 64/187
01-248 Warszawa


tel. 505 427 506
kontakt@estinet.pl