blog

Pozycjonowanie lokalne – do kogo kieruje się tą ofertę?

Czy wiesz o tym, że pozycjonowanie lokalne może skutecznie i szybko zwiększyć Twoją widoczność jako przedsiębiorcy na obszarze miejsca Twojego zamieszkania oraz całego regionu? Wystarczy odpowiednio zoptymalizować stronę, aby firmy usługowe o lokalnym zasięgu mogły się cieszyć wysokim stopniem popularności w wynikach pracy wszystkich dostępnych w sieci wyszukiwarek. Zapoznaj się z korzyściami płynącymi z pozycjonowania nie tylko ogólnego, ale właśnie także lokalnego, by w pełni odczuć rozwój własnego biznesu oraz wszelkie apanaże z tego tytułu płynące!

Pozycjonowanie lokalne – dla różnych branż zawodowych

Kreatywne pozycjonowanie lokalne poleca się przede wszystkim tym przedsiębiorcom, którym na pierwszym miejscu zależy na tym, aby odbiorcy na produkty lub usługi mieli bliski kontakt z punktem sprzedaży. Oferta kierowana jest w pierwszej kolejności do przedsiębiorstw, bez jakich trudno byłoby wyobrazić sobie krajobraz polskich miast i miasteczek, choćby tych powiatowych i mniejszych. Trzon gospodarki w różnych ośrodkach tworzą wszak przedsiębiorstwa gastronomiczne, zakłady fryzjerskie, zakłady mechaniczne, przedsiębiorstwa budowlane i hydrauliczne, a także gabinety lekarskie. Wygrywają firmy z największą ilością pozytywnych rekomendacji klientów. Dodatkową, równie istotną wartością jest niska i korzystna cena. Zastosowane pozycjonowanie lokalne na szerszą skalę niejednej firmie pomogło w ograniczeniach kosztów promowania działalności w Internecie. Wystarczy znać zaledwie kilka metod, aby wyniki wyszukiwania naszego adresu wraz z nazwą firmy były przez wszystkich idealnie zauważalne i doceniane!

Pozycjonowanie lokalne – jak sprawnie nim operować?

Żeby w pełni na co dzień cieszyć się korzyściami, jakie przynosi ze sobą pozycjonowanie lokalne, wystarczy używać osobisty smartfon. Oczywiście, z dostępem do sieci. Wszyscy chwytamy za nasze smartfony, gdy interesuje nas znalezienie modnego zakładu fryzjerskiego, dobrego mechanika samochodowego lub dowolnie wybranej usługi, potrzebnej w trybie pilnym. Wpisując hasło branżowe w wyszukiwarce, np. “mechanik”, nie musimy dodawać już miasta, w którym się znajdujemy, ponieważ pozycjonowanie lokalne powiązane jest ze zjawiskiem zwanym geolokalizacją wyników pracy wyszukiwarek. Położenie danego punktu automatycznie określa GPS oraz adres IP przekaźnika mobilnego, z którego w danej chwili korzystamy.

Pozycjonowanie lokalne – czas tradycyjne mapy wyrzucić do kosza

Nowoczesne technologie, tak silnie obecne w codzienności nas wszystkich, stopniowo wyparły tradycyjne mapy turystyczne. Umiejętnie przeprowadzone pozycjonowanie lokalne drogą GPS pozwala nam nie tylko szybko trafić do lokalizacji będącej w założeniu celem naszej podróży, ale również daje szanse na poznanie wielu interesujących miejsc i obiektów na całej trasie naszej wyprawy. Zjawisko geolokalizacji szybko odkrywa miejsce, w którym korzystający z urządzenia mobilnego przebywa, dopasowując do tego treść reklam firmowych oraz usługowych. To wszystko pozwala niemal idealnie wypozycjonować każdą stronę w charakterze lokalnym.

Pozycjonowanie lokalne - pierwsze kroki do sukcesu

Pozycjonowanie lokalne – pierwsze kroki do sukcesu

W pierwszej kolejności pozycjonowanie lokalne polecane jest wszystkim małym firmom, których działalność ogranicza się do określonych branż. Mamy tutaj na myśli takie branże jak cały szereg usług specjalistycznych, warsztaty mechaniczne, punkty sprzedaży kwiatów, kosmetyków, usługi fryzjerskie i kosmetyczne, także budownictwo i gastronomię. Zapytanie o charakterze regionalnym zawsze daje większą szansę, że ktoś zdecyduje się na konkretny i wskazany w wyszukiwarce rodzaj usługi.

Czym jest pozycjonowanie lokalne on – site?

Jeśli jako przedsiębiorcy chcemy skoncentrować naszą działalność na współpracy z klientem lokalnym, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników:

  • dbałość o stosowne wykorzystywanie fraz w zakładkach “o nas”, powinny nawiązywać nie tylko do naszej pracy, ale też miejsca lokalizacji, np. “krawiec Rzeszów”
  • stosowanie szczegółowych adresów firmowych, udostępnianie danych kontaktowych
  • stosowanie w tekstach fraz kluczowych odpowiednich dla naszej działalności, słowa
  • nawiązujące do nazw miast, gdzie prowadzi się działalność także są tutaj niezbędne
  • nagłówki powinny być zoptymalizowane
  • dopracowanie tzw. meta tagów, pojedynczych słów kojarzących się z naszą działalnością
  • stosowanie znaczników na Google Maps, klient znajduje wtedy naszą lokalizację natychmiast po skorzystaniu z wyszukiwarki
  • Szukasz dodatkowych informacji?

    Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Agencja Interaktywna Estinet - Warszawa

Pozycjonowanie stron www Warszawa, audyty SEO stron www, obsługa stron www


ESTINET

ul. Jana Kazimierza 64/187
01-248 Warszawa


tel. 505 427 506
kontakt@estinet.pl