blog

Ile trwa pozycjonowanie strony internetowej i co na nie wpływa?

Pozycjonowanie stron internetowych jest procesem długotrwałym i regularnym. Google bierze pod uwagę wiele różnych czynników i ocenia stronę pod różnymi kątami w różnych sytuacjach. Oznacza to, że nie da się jednoznacznie określić, ile trwa pozycjonowanie czy podać konkretnych dat. Na pozycjonowanie wpływa wiele czynników, które z kolei oddziałują na siebie i możemy jedynie w przybliżeniu określić ramy czasowe, w jakich możemy uporać się z tym procesem. Ogólnie istnieje też kilkaset czynników mniejszej lub większej wagi, które decydują o pozycjonowaniu się strony internetowej.

Ile trwa pozycjonowanie strony internetowej?

Pozycjonowanie stron www pod najpopularniejszymi frazami w danej kategorii może potrwać nawet do roku czasu. Promowanie witryny w Google pod średnio popularnymi wahać się może od kilku miesięcy do pół roku. Czas z kolei potrzeby na wypromowanie strony pod mało popularnymi frazami wynosi do ok. 3 miesięcy. Są to jednak orientacyjne i statyczne dane. Choć publikowane przez wiodące marki zajmujące się pozycjonowaniem, mogą nieco różnić się od naszej sytuacji. Duży wpływ na czas pozycjonowania ma również popularność danej kategorii. Średnio wypozycjonowanie strony pod mniej popularną kategorią może wynosić ok. 90 dni, czyli ok. 3 miesięcy a przy popularnej kategorii dwa razy więcej, bo aż ok. 180 dni. Wartości te najlepiej obrazują płynność granicy czasu pozycjonowania, ale też i są pewnym wyznacznikiem, którego możemy trzymać się, zlecając pozycjonowanie i który może być pewnym odniesieniem.

Czynniki wpływające na pozycjonowanie stron internetowych

Na proces pozycjonowania wpływa wiele czynników. Pierwszym z nich jest cel, jaki chcemy osiągnąć. To właśnie w dużej mierze od niego zależy, jak długo trwało będzie pozycjonowanie. Zupełnie inny czas będzie obowiązywał dla wypozycjonowania strony w TOP10 a inny wywindowania strony w topowych kategoriach na TOP1. Drugim ważnym elementem wpływającym na czas pozycjonowania będzie budżet, jakim dysponujemy. Przeważnie właściciele witryn wydają od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych miesięcznie na ten cel. Im większe środki przeznaczymy i im intensywniejsze działania za nie zlecimy, tym pozycjonowanie będzie przebiegało szybciej. Ważnym czynnikiem jest również wybór odpowiedniej agencji SEO oraz kompetencje pracowników. Szybciej pozycjonowanie będzie przebiegało wykonywane przez profesjonalną agencję SEO a wolniej przez osoby o małych kompetencjach i możliwościach technicznych np. freelancerów. Wpływ na czas pozycjonowania ma również obecny stan witryny internetowej. Im jest on gorszy, tym dłużej potrwa cały proces podnoszenia pozycji witryny w sieci.

  • Szukasz dodatkowych informacji?

    Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Agencja Interaktywna Estinet - Warszawa

Pozycjonowanie stron www Warszawa, audyty SEO stron www, obsługa stron www


ESTINET

ul. Jana Kazimierza 64/187
01-248 Warszawa


tel. 505 427 506
kontakt@estinet.pl