blog

Dlaczego warto zadbać o to, aby strona internetowa miała certyfikat SSL?

Zależy Ci na przyciągnięciu nowych klientów? Jeśli tak, a nie zakładamy innej odpowiedzi, zadbaj o swoją konkurencyjność online i przyjmij efektywne strategie SEO. Nie zapominajmy o tym jak ważna jest kwestia bezpieczeństwa danych.

Twój wizerunek i wizerunek Twojej firmy z pewnością bardzo by ucierpiały gdyby bezpieczeństwo danych zawartych na Twojej stronie zostało naruszone. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Funkcjonalność taka jak certyfikat SSL może przynieść wiele wymiernych korzyści. Przyjrzyjmy się bliżej co dobrego się z tym wiąże.

Typowy adres URL może zaczynać się od HTTP, ale kiedy widzisz HTTPS masz pewność, że strona jest chroniona za pomocą protokołu SSL (ang. Secure Socket Layer). Użytkownicy Twojej strony internetowej mogą spać spokojnie wiedząc, że ich dane osobowe i finansowe nie zostaną przechwycone przez osoby niepowołane. Dlaczego? Kiedy podajesz swoje dane osobowe, są one szyfrowane, a do klucza ma dostęp tylko serwer, na którym umieszczona jest Twoja strona internetowa. Protokół jest bezpieczny, ponieważ Twoja przeglądarka i serwer komunikują się ze sobą i decydują jaki ten klucz faktycznie jest. Po zastosowaniu zostaje on usuwany i cały proces zachodzi powtórnie dla kolejnych połączeń. HTTPS SSL  chroni Twoich Klientów przed kradzieżą danych a Ciebie przed roszczeniami z tytułu naruszenia ich ochrony.

Wiedziałeś, że technologia SSL może pomóc Ci uzyskać lepsze wyniki w wyszukiwarkach?

Jeśli robisz co w Twojej mocy, aby podwyższyć swoja pozycję w rankingu, dodanie takiej funkcjonalności jak HTTPS SSL może znacznie pomóc. Trzeba przyznać, że efekt może nie być miażdżący, ale każda korzystna zmiana coś wnosi i Google poświęci więcej uwagi Twojej stronie, jeśli będzie ona chroniona za pomocą technologii SSL.

HTTPS SSL i przekazywane dane (ang. referral data)

Za każdym razem kiedy użytkownik przechodzi ze strony zabezpieczonej na nie zabezpieczoną, System Google Analytics ma problem z prześledzeniem zgromadzonych danych. Jeśli wyszukiwarka jest zabezpieczona a Twoja strona nie, w takim przypadku praktycznie niemożliwe jest określenie jakie słowa kluczowe zostały zastosowane przez odwiedzających, aby Cię wyszukać. Może to być katastrofalne w skutkach, jako że cenne dane są utracone. Aby temu zapobiec, powinieneś mieć zabezpieczoną stronę.

HTTPS SSL to więcej niż zabezpieczenie hasła

Kiedy Twoja strona jest zabezpieczona, zapewniasz tym samym większe bezpieczeństwo osobom logujących się do systemu. Jest to ważna kwestia, ale jest więcej powodów, aby rozważyć poprawę bezpieczeństwa strony. Twoja zabezpieczona strona będzie bardziej atrakcyjna dla każdego, ponieważ mniej prawdopodobne jest, że stanie się ona celem ataków. Ponadto, wszelkie  połączenia są chronione. To może prowadzić do wzrostu liczby użytkowników odwiedzających stronę, co z kolei wpłynie na ranking SEO, gdyż najbardziej popularne wyszukiwarki nagradzają popularne strony wyższą pozycją w rankingu. Krótko mówiąc, im bardziej popularny jesteś, tym wyższa Twoja pozycja i tym więcej użytkowników przyciągniesz.

Podsumowując, korzyści z posiadania certyfikatu SSL są wielorakie. Przede wszystkim mówimy tu o bezpieczeństwie danych. Dane przekazywane w formie tekstu lub w nie zaszyfrowanym formacie mogą zostać przechwycone, ujawnione i ukradzione. Zaufanie i bezpieczeństwo wpływają na gotowość użytkowników do podawania prywatnych informacji online. Certyfikat SSL sprawi, że strona będzie godna zaufania i bezpieczna. Poza rzutowaniem na bezpieczeństwo strony, certyfikat SSL pomaga również w działaniach związanych z SEO, jako że Google podwyższa ranking stron, które zaopatrzone są w certyfikaty SSL. Zaopatrzenie Twojej strony w certyfikat SSL jest zatem bardzo dobrym krokiem, który z pewnością powinieneś wykonać jak najszybciej.

  • Szukasz dodatkowych informacji?

    Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Agencja Interaktywna Estinet - Warszawa

Pozycjonowanie stron www Warszawa, audyty SEO stron www, obsługa stron www


ESTINET

ul. Jana Kazimierza 64/187
01-248 Warszawa


tel. 505 427 506
kontakt@estinet.pl