blog

Dlaczego warto wykonać audyt SEO strony www?

W dzisiejszych czasach strona internetowa jest najważniejszym narzędziem promocji firmy. Jej jakość i pozycja w wyszukiwarce bezpośrednio przekładają się na osiągane zyski i ilość klientów docierających do proponowanych usług i produktów. Aby witryna przynosiła zamierzony efekt i była łatwo dostępna dla użytkowników, powinna być odpowiednio zoptymalizowana zarówno pod kątem oczekiwań użytkowników, jak i wciąż zmieniających się wymagań wyszukiwarek. Audyt strony internetowej to analiza wydajności witryny, która ma na celu wykazanie ewentualnych błędów i wskazanie sposobów na poprawę działania serwisu.

Audyt witryny internetowej – na czym to polega

Audyt strony www obejmuje pełną analizę strony pod kątem widoczności w wynikach wyszukiwania. To kompleksowa ocena witryny i sporządzenie raportu wykazującego błędy, określającego słabe punkty i obszary wymagające dopracowania. Obejmuje zarówno analizę serwera, na którym znajduje się witryna, trafność wyboru domeny, jak i szereg kwestii technicznych, które mają wpływ na pozycję strony www na podstronach wyszukiwarki. Celem takich działań jest diagnoza, czy i w jakim stopniu serwis spełnia wciąż zmieniające się standardy optymalizacji.

Kiedy przeprowadzić audyt strony www?

Analiza pod kątem SEO to działanie, które może być przeprowadzane na każdym etapie działania witryny. Należy rozważyć przeprowadzenie takiej analizy zarówno tuż przed upublicznieniem strony www i pokazaniem jej potencjalnym odbiorcom, jak i przy każdej poważnej zmianie związanej z funkcjonowaniem witryny, np. duża jej rozbudowa czy spadek w wynikach wyszukiwania.

Audyt SEO strony www – jakie przynosi korzyści

Audyt witryny to pierwszy krok na drodze do budowy sprawnie działającej, skutecznej witryny www. Umożliwia jej zdobycie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania, a tym samym ułatwia dotarcie do niej potencjalnych klientów i wpływa na wzrost zysków firmy. Kierując się zaleceniami zawartymi w profesjonalnie przeprowadzonej analizie można skutecznie dopasować konstrukcję i zawartość strony do aktualnych wymagań technologicznych wyznaczanych przez Google i skutecznie podnieść jej pozycję w wynikach wyszukiwania.

Skuteczny i profesjonalny audyt strony www jest tym, czego szukasz?

Skontakuj się z nami!

  • Szukasz dodatkowych informacji?

    Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Agencja Interaktywna Estinet - Warszawa

Pozycjonowanie stron www Warszawa, audyty SEO stron www, obsługa stron www


ESTINET

ul. Jana Kazimierza 64/187
01-248 Warszawa


tel. 505 427 506
kontakt@estinet.pl