blog

Dlaczego warto prowadzić firmowego bloga

Strona internetowa twojej firmy ma tylko jeden cel – przyciąganie potencjalnych klientów. W Internecie roi się od portfolio z doskonałymi pracami, część z nich jest jednak zupełnie nieznana użytkownikom sieci. Blog firmowy jest coraz częściej stosowaną formą marketingu , bo przynosi markom bardzo wymierne korzyści przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy.

Podnieś swoją pozycję w wyszukiwarce

Pisanie firmowego bloga ma duży wpływ na budowanie pozycji strony www w wyszukiwarce internetowej. Roboty Google bardzo dobrze indeksują wpisy na blogu, pozycjonując je na frazy, które potencjalni klienci mogą wpisywać w wyszukiwarce (tzw. „długi ogon fraz kluczowych”). Dodatkowo, wyszukiwarki premiują pojawiające się na stronie aktualizowane i świeże treści. Regularne umieszczanie wpisów daje sygnał, że witryna rozwija się i jest automatycznie przesuwana w górę rankingu.

Kreuj swój wizerunek eksperta

Postawienie się w sytuacji klienta, pomoc w rozwiązywaniu jego problemów i odpowiedź na pytania natury technicznej, może skutkować zwiększeniem stopnia spełniania oczekiwań klienta. Pozwala spojrzeć na oferowane usługi od zupełnie innej strony i może przyczynić się do usprawnienia konkretnych mankamentów produktów oferowanych w ofercie.

Tworząc bloga, ustawiasz się na pozycji eksperta w danej branży, co ma znaczący wpływ na budowanie zaufania do Twojego produktu i Twojej wiarygodności. Użytkownicy mają tendencję do wybierania produktów, którym ufają i uznają za wiarygodne.

Nowe metody komunikacji z klientem

Prowadzenie bloga jest zupełnie nowym sposobem na budowanie długotrwałych relacji z klientem, daje możliwość przedstawienia oferowanych usług w sposób, który zwraca uwagę na wymierne korzyści z ich stosowania. Tworzy doskonałe pole do dyskusji i zadawania pytań, kreując w ten sposób zaangażowanie użytkowników.

Dobra kampania marketingowa oparta o firmowego bloga to nie tylko doskonały sposób promocji pozwalający zwiększyć sprzedaż. To także narzędzie znacznie rozszerzające zasięg promocji firmy, pozwalające wykorzystać pełny potencjał domeny w zakresie pozycjonowania. Należy jednak zawsze pamiętać, że są to działania wymagające czasu oraz systematyczności.

Skuteczny content marketing -dowiedz się więcej?

Potrzebujesz wsparcia w prowadzeniu firmowego bloga?

Skontakuj się z nami!

  • Szukasz dodatkowych informacji?

    Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Agencja Interaktywna Estinet - Warszawa

Pozycjonowanie stron www Warszawa, audyty SEO stron www, obsługa stron www


ESTINET

ul. Jana Kazimierza 64/187
01-248 Warszawa


tel. 505 427 506
kontakt@estinet.pl