blog

Disavow tool – co powinieneś wiedzieć?

Disavow links tool jest rozwiązaniem w sytuacji, gdy chcemy odciąć się od linków, które uznajemy za niepotrzebne lub szkodliwe. Warto rozważyć to narzędzie zwłaszcza w sytuacji, gdy prowadzimy bogate życie w sieci i działamy z różnych rodzajów korespondencji. Disavow tool to świetna ochrona przed SPAMEM, który jest zmorą poczty internetowej każdego z nas. Czy dzięki disavow tool wreszcie będzie można zapomnieć o milionach niechcianych wiadomości w mediach społecznościowych? Zobaczmy!

Disavow tool – żegnaj SPAMIE!

Klasyczny SPAM w postaci śmieciowych wiadomości jest szkodliwy nie tylko dla czytelności naszej poczty internetowej i profili społecznościowych, ale również dla algorytmów Google. W związku z tym muszą być one raz na jakiś czas poddawane zmianom, przez co łatwiej modyfikuje się je specjalistom SEO. Sytuacje, gdy po raz kolejny na stronę zostaje nałożony filtr, są bardzo nieprzyjemne. Disavow tool pomoże nam szybko eliminować niechciane linki, by nasza obecność w sieci stała się jeszcze bardziej efektywna.

Disavow tool

Disavow tool a różne rodzaje niekorzystnych linków

Dla każdego z nas tym szkodliwym linkiem tak naprawdę może być coś innego. Jeśli nie mamy jeszcze na tyle wiedzy i wyczucia, możemy skorzystać z porady fachowca SEO, z którym wspólnie określimy, co z przychodzących linków przydaje się nam, a z czego lepiej dla spokoju i zwiększenia komfortu pracy lepiej zrezygnować. Wiedza w połączeniu z dobrą znajomością programu disavow links tool na pewno przyniesie oczekiwane rezultaty. I to prawie natychmiast.

Kiedy poleca się stosowanie disavow tool?

Zanim zdecydujemy się zastosować ten format, dobrze będzie na początek sprawdzić możliwości ręcznego usuwania linków, które nas nie interesują. Okazać się może, że ręczne metody na dany czas będą w zupełności wystarczające. Kontakt z osobą zarządzającą stroną także wiele daje. Wskazanie konkretnych linków do usunięcia ułatwia pracę. Jeżeli rezultaty nie spełnią naszych oczekiwań, strona prawdopodobnie kwalifikować się będzie do wykluczenia. Jeśli już koniecznie postawimy na disavow tool, musimy być pewni naszego działania. Niektóre zabiegi mogą pogorszyć działanie naszej strony. Usunięcie linków to nie to samo co powrót na wcześniejsze pozycje w wyszukiwarkach. Po zastosowaniu disavow tool często stronę promować trzeba od nowa, sukcesywnie podnosząc jej pozycję.

Disavow tool  – lista niechcianych linków

Niechciane linki umieszczamy w pliku tekstowym. Do tego dochodzą także opisy, dlaczego nie chcemy korzystać z niniejszych linków. Tworzona lista musi być przetłumaczona na język angielski, aby program wszystko prawidłowo odczytał w oparciu o IDN. Nie zapominajmy o kodowaniu UTF, zwłaszcza, jeśli nasz notatnik ma format ANSI. Plik nie może posiadać polskich znaków. Jak traktować niechciane linki? Wszystko byłoby proste, gdyby łatwo można było pozbyć się filtra Google i szybko odbudować utraconą pozycję w wyszukiwarce. Sytuację na przyszłość uratować mogą tylko zaufane zaplecza wraz z katalogami. Spamerzy nie będą wtedy tak uciążliwi. Szybkie zrzekanie się SPAMU możliwe jest właśnie dzięki disavow tool. Zanim zastosujemy tę metodę, nie zaszkodzą procesy analityczne, by potem nie żałować, że coś zostało usunięte niepotrzebnie. Oddech od SPAMU naprawdę pozwala efektywniej pracować i z większą przyjemnością poruszać się po mediach społecznościowych. Marzenie o kompletnym usunięciu SPAMU z naszej przestrzeni wirtualnej na ten czas jest niestety tylko utopią.

  • Szukasz dodatkowych informacji?

    Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Agencja Interaktywna Estinet - Warszawa

Pozycjonowanie stron www Warszawa, audyty SEO stron www, obsługa stron www


ESTINET

ul. Jana Kazimierza 64/187
01-248 Warszawa


tel. 505 427 506
kontakt@estinet.pl