blog

Content marketing i SEO – strategia, która się sprawdza

Content marketing i SEO tworzą zgrany zespół, który potrafi działać bardzo efektywnie i wyeliminować konkurencję. Niektórzy postrzegają te dwa elementy jako niezależne aspekty marketingu cyfrowego. Nic bardziej mylnego. Treść na stronie jest najbardziej skuteczną taktyką SEO. Czym z kolei jest treść jak nie częścią marketingu treści?

Cele SEO i content marketingu

Techniki SEO służą optymalizacji strony wokół słów kluczowych istotnych dla danej działalności. Mają one również na celu zdobycie wartościowych i wiarygodnych linków z domen cieszących się uznaniem w sieci. Co chcemy dzięki temu uzyskać? Otóż liczymy na wysokie pozycje w rankingu wyszukiwarek dla naszych słów kluczowych, większą świadomość marki i większy ruch na naszej stronie internetowej. W rezultacie skorzystać ma na tym nasza firma i przychody jakie osiągamy.

Do czego potrzebujemy skutecznego content marketingu? Content marketing to tworzenie odpowiednich, wciągających treści, dzięki którym dowiadujemy się czegoś nowego i wartościowego. Treści, którymi użytkownicy chętnie zechcą się ze sobą dzielić. Mówimy tu również o skutecznych wezwaniach do działania, czyli ang. call-to-action (CTA). Jakie mamy cele? Zależy nam na pewno na zwiększeniu świadomości marki i promowaniu lojalności wobec marki poprzez zyskanie ugruntowanej pozycji w branży. Mamy również na celu zwiększenie czasu jaki użytkownicy spędzają na naszej stronie i ostatecznie na wzrost sprzedaży i poprawę współczynnika konwersji.

Podsumowując, SEO pomaga przyciągnąć użytkowników do Twojej strony internetowej, podczas gdy content marketing ma na celu zatrzymanie ich tam i przekonanie do podjęcia pożądanych działań.

Jak SEO może korzystnie wpłynąć na content marketing?

Załóżmy, że przygotowałeś wysokiej jakości, niezwykle interesującą treść, która zaciekawiłaby najbardziej wymagającego użytkownika. Co z tego, jeśli nie ma nikogo, kto mógłby ją odczytać i docenić? A może ją odczytać i docenić, jeśli pojawi się ona w wynikach wyszukiwania. W tym właśnie miejscu zadaniem SEO jest wsparcie marketingu treści. Dzięki odpowiednim technikom SEO treści staną się widoczne w sieci. Treści, które będą zbudowane wokół słów kluczowych istotnych w danej branży będą zajmować wyższe pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania. Trafią też na właściwych odbiorców. Warto zgłębić kilka obszarów powiązanym z tą kwestią. Poszukaj tematów, które osiągają wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania a powiązane są z interesującymi Cię słowami kluczowymi. Zainteresuj się czego oczekują od Ciebie odbiorcy. Przyjrzyj się bliżej rodzajom treści, które sprawdzają się u konkurencji.

Jak content marketing może korzystnie wpłynąć na SEO?

Świadomi konsumenci poszukują treści, które są dla nich wartościowe. Często rozszyfrują Cię, jeśli piszesz treści tylko i wyłącznie mające na celu poprawę Twojej pozycji w rankingu wyszukiwarek. Gdy trafią na Twoje „sztuczne” treści, straci na tym Twoja marka. Chętnie przeniosą zwoje zainteresowanie gdzie indziej.Content marketing może sprawić, że Twoje wysiłki związane z SEO nie pójdą na marne.

Tworząc cenne i pouczające treści wokół odpowiednich słów kluczowych możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Nie tylko poprawisz swoją pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania, ale również zapewnisz sobie lojalność wobec marki i wysokie współczynniki konwersji.

Podsumowując, SEO określa wymagania a content marketing je spełnia. SEO wymaga treści i słów kluczowych, marketing treści zaś dostarcza treści zbudowanych wokół słów kluczowych. Im bardziej zintegrowane są treści z SEO tym lepiej będą ze sobą współpracować a Twoja strona tylko na tym skorzysta.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w tworzeniu efektywnych strategii SEO i content marketingu zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

  • Szukasz dodatkowych informacji?

    Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Agencja Interaktywna Estinet - Warszawa

Pozycjonowanie stron www Warszawa, audyty SEO stron www, obsługa stron www


ESTINET

ul. Jana Kazimierza 64/187
01-248 Warszawa


tel. 505 427 506
kontakt@estinet.pl